حیوان سال 1402 چیست؟ نماد حیوان سال 2023 چیست؟ حیوان سال تولد شما چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

با نزدیک شدن به نوروز سال 1402، همه شما منتظرید تا بدانید که طالع بینی چینی؛ حیوان سال 1402 یا حیوان سال 2023 را اعلام کند. حتما برایتان سوال شده که چرا و چگونه حیوان سال را انتخاب می‌کنند؟! طالع حیوان سال 2023 چیست و چه حقایقی را برایمان روشن میسازد؟ حیوان سال 1402 چیست!؟ بر چه اساسی این حیوان را انتخاب و به عنوان جانور ترند سال 2023 اعلام می‌کنند!؟

طالع حیوان سال 2023 چیست
طالع جالب و جذاب حیوان سال 2023 را در مجله وقت مد (https://vaghtemod.ir/) بدانید.

بنا بر تقویم چینی، خرگوش؛ حیوان سال 1402 یا 2023 است. خرگوش به عنوان حیوان سال 2023 میلادی نام گذاری شد و در سال 2023 یا 1402، سال خرگوش آغاز می‌شود. به نظر شما چگونه حیوان یا نماد هر سال را تعیین می‌کنند!؟ خرگوش به عنوان حیوان سال جدید، نماد چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ طالع بینی سال خرگوش چیست؟ آیا خرگوش از نظر چینی ها حیوان خوش یمنی است؟ روابط احساسی نماد این حیوان با بقیه ماههای سال چیست؟ اگر میخواهید به جواب این سوالات خود برسید در ادامه این مقاله از مجله سبک زندگی وقت مد (https://vaghtemod.ir/) با ما همراه باشید.

حیوان سال 2023 حیوان سال 1402 خرگوش است

در زیر تمام حقایقی که درمورد انتخاب حیوان سال باید بدانید را بازگو کرده ایم. اما بهتر است بدانید که حیوان سال 2023 حیوان سال 1402؛ خرگوش است. این حیوان دوست داشتنی و باهوش همانند رنگ سال 2023 یا همان رنگ سال 1402، نماد حقایقی از پیشگویی های در مورد سال جدید است که دانستن آن برایتان جذاب خواهد بود. توصیه میکنیم برای داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه مد و استایل، آرایش و زیبایی، مطلب رنگ سال ۲۰۲۳ چیست؟ رنگ سال ۱۴۰۲ چیست و چگونه آن را ست کنیم؟ را در این زمینه مشاهده کنید.

حقایق جالب در مورد خرگوش که نماد سال 2023 است.
حقایق جالب در مورد خرگوش که نماد سال 2023 است را در مجله وقت مد (https://vaghtemod.ir/) بخوانید.

مطالعه بیشتر: تاثیر رنگ در یادگیری چیست؟ چه رنگی در تقویت حافظه، ذهن و یادگیری شما تاثثیر فوق العاده دارد؟.

حقایق مهم درمورد نماد خرگوش، به عنوان حیوان سال 1402 که باید بدانید

خرگوش نمادی از زیبایی، باهوشی و درایت در عین حال سرعت است. در طول تاریخ و ادبیات تاریخی، از خرگوشی به عنوان نمادی از سرعت یاد میشود. سال 1402 شمسی یا 2023 میلادی نیز از خرگوش به عنوان نماد حیوان سال یاد شده است. بر طبق طالع چینی، این حیوان نمایان گرد سالی است که با تغیرات مثبت سریع و خوش یومی برخوردار است. در سال خرگوش، اتفاقات مثبت و مفید زیادی به سرعت رخ میدهد. حیوان سال 1402، با خود طالع آمدن روشنایی و خوشبختی بیشتر برای بشر، سال پر امید تر و خبر های خوب را به همراه دارد.

سال خرگوش با خود طالع آمدن روشنایی، خوشبختی بیشتر، امید و برکت و آزادی بیشتر خواهد آورد.
سال خرگوش با خود طالع آمدن روشنایی، خوشبختی بیشتر، امید و برکت و آزادی از شر شیطان راه به همراه دارد.

در طالع حیوان سال خرگوش آمده است که در این سال، انسان ها قدم های مثبت زیادی در جهت خیر و کمال بر میدارند و روشنایی و آگاهی و خوش یومنی در سال خرگوش برای انسان ها اتفاق می افتد. در این سال پربرکت، زمین روی خوش خود را به انسان نشان خواهد داد و بشر به سمت خوبی و مهربانی با خود و طبیعت قدم برمیدارد. در سال خرگوش، روزی زیادی برای انسان اتفاق خواهد افتاد. طبق گفته chinahighlights، سال خرگوش پر از افکار مثبت و خبر ها و سفر های خوب است.

مطالعه بیشتر: روانشناسی رنگ ها؛ تاثیرات مثبت و منفی رنگها در زندگی شما چیست!.

امسال سال چه حیوانی است

طبق آنچه در این مطلب از مجله وقت مد آموزش داده شد، امسال یعنی تا این لحظه که در اواخر سال 1401 هستیم، سال ببر است که نماد اتفاقات زیادی بود. اما به زودی وارد سال جدید، یعنی سال خرگوش خواهیم شد که در طول تاریخ، اتفاقات خوش یومن زیادی در حیوان سال جدید رخ داده است.

حیوان سال چگونه انتخاب می شود!؟ حقایق جالب حیوان سال را می دانید؟

برخلاف فال که در غرب رواج داشته و براساس ماه است، طالع بینی چینی در آسیا بر اساس یک چرخه 12 ساله میباشد. به این صورت که آنها هر سال را به یک حیوان مرتبط میکنند. به ترتیب، این علائم و حیوانات سال شامل این حیوانات است؛ موش، بوفالو، ببر، خرگوش، اژدها، مار، اسب، بز، میمون، خروس، سگ و خوک هستند.

تصویری از تعیین و مشخص کردن حیوان سال یا نماد هر سال
طالع بینی آسیا بر اساس یک چرخه 12 ساله تعیین می شود.

همانطور که گفتیم حیوان سال 1401 یا 2022؛ ببر است. طبق باورهای طالع بینی، نماد هر سال بر روی شخصیت، آینده شغلی، وابستگی و روابط زوجین تاثیر میگذارد. برای تعیین حیوان سال، ابتدا از سال مورد نظر عدد شش را کم میکنند. سپس عدد به دست آمده را تقسیم بر دوازده کنید. باقی مانده تقسیم را با جدول زیر تطبیق دهید و حیوان مورد نظر آن سال را بیابید.

عدد به دست آمده حیوان سال
1 موش
2 گاو
3 ببر
4 خرگوش
5 اژدها
6 مار
7 اسب
8 گوسفند
9 میمون
10 خروس
11 سگ
12 خوک
جدول راهنمای انتخاب حیوان سال

در مورد ترند های روز بیشتر بدانید: شیکترین جدیدترین مدل موی کوتاه زنانه را بشناسید! با ترند های مدل موی کوتاه زنانه ۱۴۰۱ آشنا شوید.

چرا از روی این 12 حیوان، نماد یا جانور سال را انتخاب میکنند!؟

12 حیوانی که نماد و حیوان هر سال شامل آنها می شود.
این 12 حیوان نشان دهنده 28 صورت فلکی نجوم باستان هستند.

یکی از سوالاتی که ممکن است برای هر یک از ما پیش بیاید، این است که چرا چینی ها بر اساس این 12 حیوان یا نماد، جانور سال را انتخاب میکنند!؟

حیوان سال را چگونه انتخاب میکنند.
همه آنچه در مورد انتخاب حیوان سال باید بدانید را در این بخش از مجله سبک زندگی وقت مد، آموزش ببینید.

این دوازده جانور؛ حیوانی هستند که به زندگی روزمره چینی های باستان مرتبط هستند. گاو، اسب، بز، خروس، خوک و سگ شش حیوان اهلی هستند که در طول تاریخ توسط جمعیت چینی پرورش میشوند. حیوانات دیگر مانند موش، ببر، خرگوش، اژدها و میمون نمادین سنت و اساطیر چینی هستند.
برای مثال اژدها حیوانی است که نماد شانس و قدرت میباشد و یا میمون نمایانگر هوشمندی و زیرکی هست. طیق مطالعات، 12 حیوان نشان دهنده 28 صورت فلکی نجوم باستان هستند. نظریه های دیگری استدلال میکنند که انتخاب چرخه 12 ساله به حرکت سیاره مشتری به دور خورشید مربوط میگردد. بر همین اساس از این جانوران خاص برای انتخاب حیوان سال استفاده میکنند.

مطالعه بیشتر: انواع سبک و مدل دکوراسیون، با ۲۳ مورد از شیک ترین و بهترین دکورایسون آشنا شوید!.

نماد حیوان سال تولد و ویژگیهای شخصیتی متولدین این سال ها چیست!؟

تصویری از تعیین نماد سال یا حیوان سال
هر حیوان یا نماد دارای ویژگی های خاص است که بیانگر شخصیت فرد است.

بر اساس طبق طالع بینی سنتی، هر نماد یا حیوان دارای ویژگی های خاصی است که نمایانگر شخصیت هر فرد هستند. سال تولد شما چیست؟ دوست دارید شخصیت خودتون رو بیشتر بشناسید؟ در جدول زیر، حیوان متولدین سالهای مختلف و ویژگیهای هر یک را آورده ایم:

نام حیوان سال خصوصیات شخصیتی و روانشناسی متولدین هر یک از نماد های سال
موش کسی که در سال موش به دنیا آمده باشد؛ فردی باهوش، همه فن حریف، مهربان و مدبر است.
بوفالو افراد متولد سال بوفالو؛ شخصیتی کوشا، قابل اعتماد، قوی و مصمم دارند.
ببر (حیوان سال 1401) کسانی که در سال ببر، حیوان سال 2022 به دنیا آمده اند؛ دارای روحیه شجاع، با اعتماد به نفس، رقابتی هستند.
نماد سال خرگوش (حیوان سال 2023) افراد متولد سال خرگوش؛ دارای شخصیت روانشناسی ساکت، ظریف، مهربان و مسئولیت پذیر هستند. این سال پر از خبر های خوب و خوش یومن است.
سال اژدها بر اساس افسانه ها، متولدین سال اژدها؛ از اعتماد به نفس زیادی برخوردار بوده و باهوش و پرشور هستنند.
حیوان سال مار افراد سال مار؛ معمایی، باهوش و خردمند هستند.
اسب خانم ها و آقایان سال اسب؛ سرزنده، فعال و پرانرژی هستند.
بز متولدین سال بز؛ افرادی با روحیه آرام، مهربان و همدل هستند.
میمون کسی که در سال میمون به دنیا آمده، شوخ طبع، حیله گر و سرزنده است.
گاو آقایان و خانم های متولد سال گاو؛ از ویژگی ناظر خوب، سخت کوش، شجاعت برخورداند.
سگ صادق و وفادار، محتاظ و دوستانه؛ ویزگی متولدین سال سگ است.
خوک کسی که در سال خوک به دنیا آمده؛ فردی دلسوز، سخاوتمند و کوشا است.
جدول ویژگی شخصیتی متولدین هر سال

مطالعه بیشتر: انواع سبک و مدل دکوراسیون، با ۲۳ مورد از شیک ترین و جدیدترین انواع دکوراسیون آشنا شوید! کدام یک از انواع دکور زیباتر است!؟.

حیوان سال 1401 یا نماد سال 2022 ببر است

با توجه به موارد گفته شده که بر اساس آن جانور یا نماد سال را انتخاب میکنند، امسال یعنی سال 1401 شمسی یا سال 2022 میلادی؛ سال ببر است. برای آنکه بدانید خصوصیات ببر به عنوان نماد سال چیست! با ما همراه باشید.

سال 1401 سال چه حیوانی است؟

همانطور که گفته شد، سال 1401 سال حیوان ببر است. برای اطلاع از ویژگی و خصوصیات سال ببر، با جدول این مقاله از مجله وقت مد مراجعه بفرمایید.

برای اطلاع از خصوصیات روانشناسی رنگ ها به این مقاله مراجعه بفرمایید.

بیشتر بدانید: مانتو رنگ سال ۱۴۰۱، با جدیدترین مدل مانتو سال ۱۴۰۱ آشنا شوید.

طالع بینی شخصیت ببر در سال 1401 به عنوان نماد سال 2022

متولدین چه حیواناتی با ببر به خوبی جفت میشوند؟! معمولا متولدین این سال با اژدها، اسب و خوک خوب هستند (البته این هیچ مبنای ندارد و صرفا بر اساس شایعات و دورغ است). ببر به عنوان نماد سال 1401، خوش شانسی و شگفتی های بسیاری برای تمام جنبه های زندگی دارد.

بر اساس طالع نماد سال؛ فعالیتهای مثبتی مانند ورزش، تغذیه سالم و پیاده روی را انجام دهید. ممکن است در محل کارتان، مشغول چند پروژه دشوار باشید و آنها شما را تحت فشار قرار دهد. به خودتان اعتماد کنید، زیرا اعتبار لازم برای حل مشکلات و انجام کار را دارید. احتمالا حجم زیاد کار منجر به تنش با شریک زندگی در خانواده شود.

برای اطلاع از رنگ سال و پالت های رنگی آن و همینطور روش انتخاب رنگ سال، به اینجا مراجعه بفرمایید.

حیوان سال 1401 یا 2022 ببر است که در تصویر مشاهده می کنید.
ببر نماد خوش شانسی و شگفتی بسیار است.

در مورد سلامتی خودتان، غافل نشوید و کمی استراحت کنید. مقاومت در برابر شخصیت های روانشناسی سال ببر دشوار است زیرا آنها شخصیتی مغناطیسی دارند و اقتدار آنها اعتبار خاصی به آنها میدهد.

افرادی که در سال ببر به دنیا آمده باشند؛ طوفانی و در عین حال آرام، خونگرم و ترسناک هستند. همچنین آنها از زندگی پر از چالش و رویدادهای غیر منتظره همچون بازدید از مکانهای غیرمعمول و ملاقات با افراد برجسته، همواره لذت میبرند. سایر مردم و اطرافیان ببر به راحتی جذب شور و شوق و شیوه زندگی او میشوند.

مطالعه بیشتر: رنگ گرم چیست؟ تمام کاربردها و ویژگی ها انواع رنگ گرم را بدانید.

آیا خرگوش به عنوان حیوان سال 1402 یا 2023، حیوان خوشقدم و خوش اقبالی است؟

از خرگوش، به عنوان یکی از خوش یومن ترین حیوانات سال یاد می‌شود. در طی تاریخ، در سال خرگوش، اتفاقات بسیار زیبا و مثبت برای بشر رخ داده است. در سال خرگوش، نماد های شیطانی مانند فرعون های مصر، بر چیده شده و برکت و روزی برای انسان ها رقم خورده است.

بر طبق طالع چینی، در سال خرگوش بود که موسی توانست بر فرعون غلبه کرده و نور را بر تاریکی پیروز کند. همچنین در این سال، مزارع پر بار بوده و زمین روی خوش خود را بر نسل بشر نمایان کرده است.

مطالعه بیشتر: هر آنچه در مورد راز های آرایش و زیبایی باید بدانید را در وقت مد آموزش ببیند.

ویژگی کسانی که در سال ببر متولد شده اند چگونه است؟

کسانی که در سال ببر متولد شده اند، برای امتحان روندهای زیبایی و مدهای جدید تردید نکنند. آنها دنباله رو استایل ترندی خواهند بود. ببر نماد قدرت و جن گیری بدیها است. بسیاری از کودکان چینی برای خوش شانسی از کلاه و یا کفشهایی با عکس ببر استفاده میکنند.
همانطور که در بالا اشاره شد، ببر در میان علامت های شرقی ها ها، رتبه سوم را دارد. آخرین سال در سال 2010 سال ببر بود. با این حال امسال، یک ببر آبی خواهیم داشت که به معنای فردی است که دارای استایل جذاب، عزت نفس و توانایی یادگیری میباشد.

تصویر ببر که نماد سال 1401 یا 2022 است را مشاهده میکنید که نماد خوش یمنی است.
ببرها، مستقل، جسور، ماجراجو و خوش یمن هستند.

پیشنهاد میکنیم برای پیدا کردن بهترین استایل برای سال ببر به مقاله استایل (Style) چیست؟ انواع استایل و ویژگی های باورنکردنی آن ها مراجعه بفرمایید.

سال ببر نماد چیست؟

همانطور که میدانید، در طول تاریخ با توجه به اتفاقاتی که در آن سال می افتاده، به حیوان آن سال نمادی مانند، خوش یومنی، برکت، خشکسالی و … میدادند. سال ببر نماد خوش یومنی و رزقو روزی بوده است. در نظر داشته باشید بر پایه منطق و عقل و همچنین علم ریاضی، نمیتوان به حیوان سال، نمادی همیشگی اعطا کرد.
باور گذشتگان در مورد نماد سال، اتفاقاتی بوده است که به صورت راندم در آن سال رخ میداد. این اتفاقات به صورت پریود زمانی تکرار نمیشوند و صرفا بر اساس شانس بوده و در سال های بعد رخ نمیدادند. پس این که سال ببر نماد چیست، صرفا حربه ای برای سواستفاده از مردم ساده لوح قرار داده اند.
دیدگاه شما به زندگی، تعیین کننده نماد آن سال و آینده شما خواهد بود.

مشاغل مربوط به حیوان سال یعنی ببر چیست؟

عکس حیوان سال 1401، ببر ماجراجو نماد یا حیوان سال 1401 یا 2022 است.
عکس حیوان سال 1401 را مشاهده میکنید. مشاغلی که در سال ببر افزایش میابد.

مشاغل ایده آل برای ببرها عبارتند از: کارآفرین، افسر نظامی، سیاستمدار، موسیقیدان، نویسنده، شاعر، هنرمند، کارگردان تئاتر، مهندس زیست شناسی و محیط زیست، دلال بورس، ورزشکار، ستاره فیلم، رهبر اتحادیه، مدیر شرکت، بدلکار، کاشف و وکیل. بر اساس طالع چینی این مشاغل در سال ببر افزایش خواهد داشت.

روابط احساسی متولد سال ببر با افراد دیگر چگونه است؟

تصویری از نماد سال حیوانی که با ببر رابطه احساسی خوبی دارند.
ببرها با متولیدن سال سگ، اژدها و اسب روابط خوبی دارند.

با اینکه ببر، میتواند دوستی شجاع و سخاوتمند باشد، اما اگر به آنچه که میخواهد نرسد، میتواند فردی خود محور میشود. بنابراین چنانچه دوست شما در این سال به دنیا آمده باشد در روابط شما پستی و بلندی هایی وجود خواهد داشت. اما دوستی شما ماندگار خواهد بود. ببرها با افرادی که در سال سگ، اژدها و اسب متولد شده اند، بهترین رابطه را دارند. اگر به فال و تقویم طالع بینی اعتقاد دارید، میتوانید در جدول زیر، روابط احساسی و سازگاری نمادهای مختلف را با متولدین سالهای مختلف ببینید:

 • موش: سازگاری با بوفالو، اژدها، خرگوش
 • خرگوش: موش، بز، سگ، خوک و میمون
 • اسب: بز و ببر
 • خروس: بوفالو و مار
 • بوفالو: موش، میمون، خروس
 • اژدها: موش، ببر، مار
 • بز: خرگوش، اسب، خوک
 • سگ: خرگوش
 • ببر: اژدها، اسب، خوک
 • مار: اژدها، خروس
 • میمون: بوفالو، خرگوش
 • خوک: بز، ببر، خرگوش

مطالعه بیشتر: انواع رایحه عطر! ویژگی، خصوصیات، تفاوت انواع طبع و گروه بویایی عطر ها.

نماد یا حیوان سال 1400 چه بود؟

سال گذشته، سال گاو بود. ویژگیهای این نماد عبارتند از سخت کوشی، قدرت، صداقت، پشتکار و ثروت است. در سال گذشته اتفاقات بسیاری زیادی برای کره زمین افتاد. یکی از این اتفاقات ترند شدن مد سبز یا مد اخلاقی بود.

حیوان سال تولد شما چیست؟

با توجه به آموزش های گفته شده در بالا میتوانید به راحتی حیوان سال تولد خود را بدست بیاورید. با هم در این مقاله تمام با حیوان سال 1401 یا جانور نماد 2022 آشنا شدیم. همچنین تمام ویژگی ها، خصوصیات، روش انتخاب حیوان سال را با هم مطالعه کردیم.

عزیزان لطفا دقت کنید که این ها تمام بر اساس افسانه بوده و راهی برای استفاده سودجویان از شماست. مراقب افراد کلاه بردار باشید. بر طبق دین اسلام، طالع بینی و پیشگوی کاری منع شده است و حربه ای از طرف شیطان برای گول زدن شماست. رسانه وقت مد تمام این مطالب در مورد طالع بینی را رد کرده و صرفا جهت احترام و برطرف کردن حس کنجکاوی مخاطبان عزیزمان این مطب درج شده است.

حیوان سال 1401 یا 2022 چیست؟

همانطور که دراین مطلب از مجله وقت مد (https://vaghtemod.ir/) آموزش دادیم، هر سال نماد یک حیوان بوده که بر اساس تقویم چینی و حوادث مختلف انتخاب میشود. حیوان سال 1401 یا 2022 ببر است که تعبیر آن را آموزش دادیم.

حیوان سال 1402 یا حیوان سال 2023 چیست؟

خرگوش، حیوان سال 1402 یا 2023 است که در طی تاریخ، در سال خرگوش، اتفاقات عجیبی و خوش یومنی افتاده و تکرار خواهند شد. در ادامه این مطلب از وقت مد، تمام این اتفاقات جالب را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *