15 مورد از جدیدترین انواع مدل آرایش و میکاپ (Makeup) در دنیا

بدون شک بانوان در سراسر دنیا عاشق انواع سبک و مدل آرایش یا میکاپ هستند. این هنر، سلاحی است که یک خانم با کمک آن میتواند خودش را از درون معرفی نماید. همچنین، میکاپ (Makeup) یک زن را زیباتر نشان داده و بدون در نظر گرفتن سن و زمان، اعتماد به نفس آنها را افزایش میدهید. انواع مختلفی از سبک و مدل های آرایش در دنیا وجود دارند که برای اهداف و موقعیت های متفاوتی در نظر گرفته میشوند.
در اصل، سبک های آرایش به اهداف مختلفی وابسته است. در این مطلب از مجله آرایشی وقت مد، با 15 مورد از جدیدترین انواع سبک و مدل آرایش و میکاپ در دنیا آشنا خواهید شد و آموزش خواهید دید.

هنر میکاپ چرا ایجاد شد!؟

هنر میکاپ (Makeup)؛ بیشتر به عنوان یک تقویت کننده، ویژگی های طبیعی و زیبایی یک فرد را بیشتر میکند، بدون اینکه زیبایی طبیعی را پنهان نماید. در واقع با آرایش کردن، نقاط قوت و ویژگی های مثبت در ظاهر یک شخص برجسته میشود. میکاپ به همین دلیل به وجود آمد تا زیبای ظاهری صورت زنانه را بیشتر از پیش نمایان کند.

آرایش چشم و سایه چشم
با آرایش نقاط قوت صورت برجسته میشود.

به دلیل گرایش کلیه زنان جهان به سمت و سوی میکاپ و آرایش، صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی به طور چشمگیری رونق پیدا کرد. هر روز با ورود محصولات جدید در این زمینه، سبک و ظاهر آرایش نیز متمایزتر می‌گردد. به گونه ای که امروزه در جهان، شاهد حضور مدل های جدیدی از تکنیک ها و روش های آرایشی خانم هستیم.
ممکن است لوازم آرایشی مورد استفاده شما مشابه باشند. اما از سبک های مختلفی با توجه به شرایط و موقعیت، بهره گرفته شود. در این مقاله قصد داریم تمام سبک و مدل های آرایش مهم و شناخته شده در جهان را معرفی کنیم.

میکاپ و آرایش صورت
آرایش و میکاپ برای ایجاد تغییر و زیبایی بوجود آمد.

تاریخچه جالب آرایش در جهان

احتمالا بسیاری از افراد فکر می کنند که لوازم آرایشی یک اختراع و کشف جدید است. در حالی که قدمت آن به هزاران سال قبل برمیگردد. بقایای پالت هایی با قدمت 10000 ساله کشف شده است که حاوی آثاری از رنگدانه های مخلوط میباشد. این پالت های رنگی به احتمال قوی برای تزئینات و زیبایی بدن مورد استفاده قرار می گرفتند.
سال ها بعد، مصریان باستان از روغن ها و پمادهای معطر برای نرم کردن و تمیز کردن پوست خود و همینطور محافظت بدن در برابر آفتاب، مورد استفاده قرار میدادند.

مدل آرایش جدید زنانه
تاریخچه آرایش و میکاپ در دنیا

زیباتر شوید: چگونه بدون آرایش، چشمانی درشت و جذاب داشته باشیم؟.

سیر تکامل میکاپ یا آرایش در طی تاریخ

از طرفی، سورمه یا مداد دور چشم در مصر به عنوان یک بیانیه زیبایی و همچنین محافظت در برابر ارواح شیطانی و بهبود بینایی، رواج یافت. افرادی که آن زمان در ترکیه زندگی میکردند با کرم های گرفته شده از چربی حیوانی در 3000 سال قبل از میلاد مسیح، برای تسکین پوست خود بهره میگرفتند.
یونانیان باستان، سرب سفید را روی صورت خود میزدند تا ظاهری رنگ پریده و خشمگین بدست بیاورند. همچنین آنها لب های خود را با خمیری از اکسید آهن و یا مخلوطی از روغن زیتون رنگ میکردند و همینطور سورمه را برای سایه چشم و پیوند ابروها به کار می بردند.

تغییر مدل سبک آرایش صورت در طی مرور تاریخ را مشاهده میکنید.
از گذشته تا به امروز سبک آرایش تکامل پیدا کرده است.

در چین باستان نیز مردم برای نمایش یک طبقه اجتماعی خاص، ناخن های خود را رنگ آمیزی میکردند. بلافاصله مردم چین شروع به استفاده از سرخاب برای لب ها و پودر برنج برای سفید کردن صورت خود کردند. رومیان باستانی نیز با استفاده از پودر گچ، سرب سفید و کرمی از چربی حیوانی، نشاسته و اکسید قلع، پوست خود را کم رنگ تر مینمودند. در نهایت، حنا در حدود 300 الی 400 سال بعد از میلاد به عنوان رنگ مو و برای طرح های پیچیده روی دست و پا در بخش هایی از شمال آفریقا، شبه جزیره عربستان و جنوب آسیا رایج شد.

مدل آرایش کلاسیک زنانه جدید
آرایش و میکاپ صورت

جدیدترین انواع سبک و مدل آرایش و میکاپ

اگر به دنبال جذاب‌تر و زیباتر کردن خود هستید فراموش نکنید که قبل از آموزش انواع مدل آرایش باید سبک و مدل میکاپ خود را بر اساس فرم صورت، فرم بدن و حتی انواع استایل خود انتخاب کنید که شرح تمام آنها را در مجله زیبایی و آرایشی وقت مد، آموزش خواهید دید. در زیر با 15 مورد از شیکترین و جدیدترین انواع سبک و مدل آرایش و میکاپ آشنا خواهید شد:

مدل میکاپ و آرایش اروپایی
انواع مدل و سبک آرایش و میکاپ صورت

مدل آرایش طبیعی و مینیمال ( Natural Minimal Makeup )

برای بهبود ظاهر و فعالیت های روزانه، مدل آرایش طبیعی و مینیمال (Natural Minimal Makeup) به وجود آمده است. رویکرد میکاپ طبیعی، فقط شامل تغییرات ساده و نه عمده در ظاهر و صورت بانوان میباشد. این سبک از انواع مدل آرایش و میکاپ در معاشرت با دوستان، محل کار و یا برای یک مهمانی غیررسمی مناسب خواهد بود. از این مدل آرایش بیشتر در استایل کژوال بهره گرفته میشود.

مدلی از سبک میکاپ صورت مینیمال یا کاملا ساده
در این سبک میکاپ تغییرات جزئی صورت مد نظر است.

مدل آرایش مینیمال یا طبیعی، یکی از انواع مدل میکاپ راحت و لایت

همه مردم، آرایش های دراماتیک، جسورانه و پر جنب و جوش را بخصوص برای حالت عادی و روزمرگی دوست ندارند. سبک آرایش نچرال یا طبیعی (Natural Minimal Makeup)، با استفاده از رنگ های ظریف برای برجسته کردن ویژگی ها، رنگی یکنواخت به صورت میبخشد. این عامل باعث میشود تا صورت شما هلویی و صورتی به نظر برسد. برای آرایش مینیمال و طبیعی صورت از کانتور استفاده کنید.

مدل جدید از سبک میکاپ مینیمال یا طبیعی و لایت
سبک میکاپ مینمال یعنی آرایش ساده و نچرال و کاملا طبیعی

در صورتیکه میخواهید شیک و زیبا به نظر برسید، اما نه با میکاپ زیاد، سبک مینیمال به کار می‌آید. این مدل از انواع میکاپ؛ شما را بی عیب و نقص نشان داده و در عین حال از ویژگی های طبیعی شما منحرف نمیشود. شما می‌توانید با استفاده از تینت لب به گونه و لب خود رنگ طبیعی ببخشید.

در این سبک از آرایش از آرمان های استایل مینیمال پیروی میکند. برای آشنایی کامل با استایل مینیمال و خصوصیات آن به این مقاله از مجله وقت مد مراجعه بفرمایید.

مدل آرایش طبیعی و لایت دخترانه
شیکترین مدل آرایش طبیعی و لایت

مدل میکاپ و آرایش شب یا میهمانی (Night makeup model)

شما برای شرکت در یک مهمانی شب یا عصر به سبک متفاوتی از میکاپ نیاز دارید. سبک و مدل آرایش مهمانی یا شب، بسیار درخشان، پر زرق و برق، ظریف و جسورانه است. اما چرا آرایش شب با روز کاملا فرق میکند؟

چون برای روز باید از لوازمی استفاده کنید که از گرد و غبار و نور آفتاب در امان باشید. در حالی که برای آرایش عصر، احتیاجی به این محصولات نیست. در این شب، میهمانان زیادی حضور دارند و قطعا شما دوست دارید در میان همه خانم ها بدرخشید.

مدل میکاپ و آرایش شب
مدل میکاپ و آرایش شب و برای مهمانی

بنابراین سبک آرایش و میکاپ شب یا میهمانی (Night makeup model) به شما کمک میکند. در موقعیت هایی مانند جشن، میهمانی با دوستان یا همکاران، عروسی، نامزدی و بسیاری از موارد دیگر، بانوان به آرایش شب نیاز خواهند داشت.

مدلی از جدیدترین میکاپ و آرایش صورت مناسب مهمانی یا مجلس و جشن
میکاپ مخصوص میهمانی یا آرایش میهمانی پر زرق و برق است.

زیباتر شوید: آموزش برجسته کردن لب با آرایش! با تکنیکهای ویژه برجسته کردن لب با میکاپ آشنا شوید.

یکی از جدیدترین مدل میکاپ و آرایش، سبک آرایش و میکاپ سلبریتی (Celebrity makeup)

افراد مشهور و محبوب از جمله سلبریتی های دنیا، اغلب با آرایشگران و طراحان حرفه ای همکاری میکنند تا روند مد را برجسته سازند. هنگامی که یک سلبریتی معروف، پا به بیرون میگذارد، نمیتواند خود را از کانون توجه مردم و روزنامه نگاران بیرون بیاورد. بنابراین، آنها با سبک آرایش و میکاپ مخصوص سلبریتی ها (Celebrity makeup)، به بیان شخصیت درونی خود میپردازند.

مدل میکاپ و آرایش صورت به سبک سلبریتی
سبک آرایش سلبریتی

مدل و سبک آرایش ضد پیری (Anti-aging makeup model)

افراد پیر و مسن را نمیتوان جدا از زیبایی و توجه دید. سبک و مدل آرایش ضد پیری (Anti-aging makeup model)، به دلیل جوان تر و شاداب تر به نظر رسیدن زنان مسن تر مورد استفاده قرار میگیرد. در این مدل از انواع سبک آرایش و میکاپ، هدف این است که با محصولات مناسب، چین و چروک و لک های صورت را مخفی کرد. این مدل از آرایش میتواند در ایجاد جذابیت و جوانی کمک شایانی به خانم های سن بالا کند.

مدلی از سبک آرایش ضد پیری
در آرایش ضد پیری افراد مسن جوان تر دیده میشوند.

مدل میکاپ کلاسیک (Classic makeup)

یکی دیگر از انواع مدل های آرایشی که معمولا از مد نمی‌افتد و در تمام دنیا طرفدار دارد، سبک کلاسیک (classic makeup) است. زمانی که به آرایش کلاسیک فکر میکنیم، به یاد خط چشم گرافیکی یا بالدار، لب های قرمز پررنگ و چشم های دودی تیره می افتیم.
مطالعه بیشتر: سیاهی زیر چشم چرا به وجود می‌آید!؟ ۱۲ مدل از انواع روش درمان کبودی و سیاهی زیر چشم.

مدلی جذاب از آرایش و میکاپ صورت کلاسیک
سبک میکاپ کلاسیک همیشه پر طرفدار است.

هنرمندان حرفه ای در این زمینه، با حفظ تکنیک های قدیمی این سبک و در عین حال افزودن روش های مدرن و رنگارنگ، مدل کلاسیک را کامل تر کرده اند. شخصیت های معروفی مانند مرلین مونرو، رنگ قرمز لب را در میان مردم محبوب کردند و به دیگران الهام می دهند تا این مد جسورانه را بازسازی کنند. در این مدل از آرایش، از استایل کلاسیک پیروی شده است.

بیشتر بدانید: شیک ترین مدل طراحی ناخن سال، با جدیدترین مدل ناخن آشنا شوید! (همراه با ویدیو.

سبک و مدل آرایش ژاپنی یا شرقی

پس از زلزله بزرگی که در ژاپن شرقی اتفاق افتاد و در پایان سال 2012، شاهد ظهور مجدد رنگ های روشن به ویژه لب های قرمز بودیم. از سال 2016 به بعد، یکی از بزرگترین ترندهای زیبایی، آرایش تک رنگ بوده است که شامل میکاپ چشم ها، گونه ها و لب ها در یک طیف رنگی است.
در سبک و مدل آرایش ژاپنی یا شرقی؛ تمام حالت های رنگی فقط از یک تناژ رنگی استفاده میکنند. بدین صورت که آرایش چشم، لب، گونه و به کل صورت فقط از یک رنگ پیروی میکند.

مدلی شیک از سبک آرایش ژاپنی یا شرقی
در این سبک آرایش فقط از یک تناژ رنگ برای میکاپ استفاده میشود.

همچنین رنگ های نارنجی مایل به قهوه ای، توجه ویژه ای را به خود جلب کرده اند. این در حالی است که رنگ های صورتی برای آرایش از سال 2017 بسیار محبوب بودند و همچنان پر طرفدار هستند. احتمالا، رنگ های دیگری مانند نارنجی، دودی و صورتی های اسطوخودوس برای افزودن ظرافت به صورت وارد سبک آرایش شرقی یا ژاپنی شوند. تمامی نشانه های این رنگ ها را در مطلب روانشناسی رنگ ها بخوانید.

مدل سبک آرایش شرقی جدید
مدل سبک آرایش شرقی و ژاپنی

مدل آرایش عربی یا خلیجی

در کشورهای عربی، میکاپ و آرایش مخصوص خلیجی که غالبا بسیار غلیظ است، مورد استفاده قرار میگیرید. برای این مدل آرایش ابتدا باید کرم پودر رنگ پوست، زده شود. برای روشن کردن زیر چشم و ابرو از رنگ روشن بهره می گیرند. مهم است که بهترین مدل ابرو رو برای این سبک آرایش داشته باشید. بعد از انجام این کارها، نوبت به برجسته ترین بخش آرایش عربی یعنی گونه ها می رسد. بنابراین، فونداسیونی که یک یا دو تن تیره تر از رنگ پوست باشد را بر روی استخوان گونه ها فیکس می کنند.

مدلی از سبک آرایش و میکاپ صورت عربی، خلیجی یا آرایش غلیظ
مدل آرایش عربی یا خلیجی بسیار غلیظ است.

میکاپ و آرایش عربی یا خلیجی چیست؟

یکی دیگر از مشخصه های آرایش عربی (Arabic makeup)، چشم ها هستند. یک مداد مشکی را زیر چشم میزنند و با قلم مو پخش میکنند. همینطور، آن را در قسمت داخلی و بالای مژه ها زده تا چشم ها بیشتر مشخص شوند. بعد از همه اینها، سایه چشم را به صورت تقسیم بندی شده و با رنگ های تیره انجام می دهند. سپس یک خط چشم نازک که با توجه به فرم چشم، کشیده میشود.

مدل آرایش و میکاپ صورت عربی یا خلیجی
مدل آرایش عربی، خلیجی و غلیظ

در مورد پلک ها نیز از ریمل استفاده کنید و یا از مژه مصنوعی بهره مند شوید اما برخی افراد اکستنشن مژه انجام می‌دهند. در نهایت، از آنجایی که عرب ها از رنگ های تیره مانند قرمز و شرابی استفاده مینمایند، لب ها را بدون فراتر رفتن از خط لب رنگ کنید.

مدل آرایش و میکاب صورت عربی یا خلجی
آرایش خلیجی یا عربی یا سبک میکاپ ماکسیمال

به صورت کلی مدل آرایش عربی یا خلیجی، یکی از انواع سبک و مدل آرایش و میکاپ است که به صورت بسیار غلیظ بوده و تمام صورت را پوشش میدهد. در این سبک از میکاپ غلیظ، با ایجاد رنگ های بسیار تند و مواد آرایشی بسیار زیاد، سعی در خودنمایی صورت فرد را دارد. این سبک از میکاپ از استایل ماکسیمال پیروی میکند.

بیشتر بدانید: ترفندهای آرایش در فصل پاییز! جذاب ترین ترند ها و ترفند های میکاپ پاییزی کدام است؟.

سبک میکاپ هندی ( India makeup )

یکی از جذاب ترین و خاص ترین انواع مدل های آرایش دنیا، سبک آرایش و میکاپ هندی (India makeup) است. در این سبک از آرایش، با استفاده از یک کرم پودر مایع که یک درجه روشن تر از رنگ پوست است را بر روی صورت پخش میکنند. سپس برای مات کردن پوست، پودر سفید را به کار میبرند.

مدلی از میکاپ صورت هندی و غلیظ
در سبک آرایش هندی عمق بخشیدن به چشم مهم است.

در مدل میکاپ هندی (India makeup)، آرایش چشم باید خیلی سبک باشد. نیازی به سایه رنگی نیست، بلکه عمق بخشیدن به چشم ها اهمیت دارد. به همین علت برای داشتن آرایش هندی؛ با یک مداد سیاه داخل و بالا و پایین چشم را سیاه کنید و یک خط نه چندان بلند روی پلک بالایی در خط مژه ها طراحی نمایید.
حال، مقداری ریمل روی پلک ها بزنید تا کاملا مشخص و سیاه شود. حالا نوبت به مهمترین ویژگی میکاپ هندی میرسد. برای این کار، نوک انگشت اشاره را با سایه سیاه فشرده و انگشت وسط را با رنگ قرمز آجری بپوشانید. این رنگ را بین استخوان گونه و چشم ها به صورت افقی پخش کنید تا دو نوار رنگی ایجاد گردد. در آخر، لب ها نیازی به داشتن رنگ بیش از حد مشخص ندارند. معمولا در این سبک از برق لب خنثی و یا شفاف استفاده می کنند. برای تکمیل میکاپ هندی از پیرسینگ در بخش بینی یا گوش می‌توان استفاده کرد.

مدل میکاپ و آرایش هندی
مدل آرایش غلیظ و هندی

مهمترین ویژگی مدل آرایش و میکاپ هندی چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد، مهمترین ویژگی مدل آرایش و میکاپ هندی؛ استفاده از کرم پودر نزدیک به رنگ پوست، پودر سفید کننده صورت، مداد سیاه و پخش کردن نامساوی آنها است.

بیشتر بدانید: فیبروز ابرو چیست (Eyebrow fibrosis)؟ کاربرد، عوارض و فواید فیبروز ابرو را بشناسید.

مدل میکاپ برای مدل عکاسی (Photographic makeup)

مادامی که یک نفر قصد دارد تا مدل عکاسی شود، قطعا سبک آرایش مو و صورت او متناسب با شخصیت مورد نیاز عکاس، منحصر به فرد خواهد بود. همانطور که مدل ها در لباس های خود با چیزی غیر معمول و متفاوت را به تصویر بکشند. اساسا با کمک یک میکاپ آرتیست، میتوان به این ظاهر مطلوب و هنری دست یافت. برای میکاپ و آرایش صورت عکاسی، مدل شنیون جدید و متناسب با سبک کارتان انتخاب کنید.

مدلی از جذاب ترین میکاپ و آرایش صورت مناسب عکاسی
مدلی از میکاپ مناسب عکاسی

برای بدست آوردن یک ظاهر خاص، عکاس باید شخصیت و ظاهری که میخواهد داشته باشد را با آرایشگر در میان بگذارد. مدل میکاپ برای مدل عکاسی (Photographic makeup)، معمولا برای مشتریان عکاسی، آرتیست های هنری و بازیگرها کاربرد دارد و سبک میکاپ با مدل عکاسی نامیده میشود.

مدل میکاپ و آرایش جدید برای عکاسی
مدل جدید آرایش صورت برای عکاسی

سبک میکاپ و آرایش اروپایی یا HD

دوربین های دقیق می توانند به آسانی تک تک خطوط و چین های صورت را (طبیعی و یا با آرایش) ثبت کنند. سبک آرایش با وضوح بالا یا HD، همان چیزی است که افراد را در تلویزیون و صفحه نمایش بزرگ نشان میدهد. میکاپ و آرایش اروپایی یا HD، روشی است که در آن از آرایش خالص یا گریم، استفاده میشود که خطوط و چین ها را پنهان می نماید. بنابراین با این تکنیک زیبایی، پوست صورت را برای ساعات طولانی به شکل بی عیب و نقصی برای جلوی دوربین آماده میشود.

مدلی جذاب از سبک آرایش اروپایی یا ساده
در این سبک آرایش خطوط و چین صورت پنهان میشود.

مزیت میکاپ و آرایش اروپایی یا HD این است که شما را در جلو و یا بیرون از دوربین خیلی طبیعی به نظر می رساند و پوست را جوان و درخشان میکند. این سبک از جدیدترین انواع سبک و مدل آرایش و میکاپ (Makeup) میتواند برای عروس خانم ها در شب عروسی استفاده شود. برای آرایش ابرو به سبک اروپایی از صابون ابرو استفاده کنید.

مدل آرایش و میکاپ اروپایی جدید
جدیدترین مدل آریش اروپایی

سبک و مدل آرایش ایربراش ( Airbrush makeup )

یکی دیگر از انواع مدل های آرایش که برای عروس هم مورد استفاده قرار میگیرید؛ آرایش ایربراش (Airbrush makeup) است. غالبا در میکاپ ایربراش، به جای استفاده از ابزارهای آرایشی سنتی مانند اسفنج و برس، از لوازم جدید و براشر بهره گرفته میشود.

مدلی از ایربراش صورت
در این سبک آرایش صورت از ابزار ایربراش استفاده میشود؛ که باعث ماندگاری بیشتر میکاپ است.

این لوازم و استفاده از تکنیک های مخصوص، لایه ای صاف و بی عیب و نقص در ظاهر بانوان و عروس ایجاد میکند. ممکن است با این سبک زیبایی، کمی احساس سنگینی در صورت خود کنید اما ماندگاری آن زیاد است.

انواع و سایزهای مختلفی از ایربراش برای انجام آرایش عروس خانم ها وجود دارد. معمولا از برس های پهن تر برای گونه ها و مدل های براق آنها برای چشم استفاده میکنند. ناگفته نماند که این سبک، هر گونه لک و تفاوت های پوستی را میپوشاند، بدون اینکه غیر طبیعی به نظر برسد.

مدل آرایش و میکاپ با ایربراش
آرایش با ایربراش تمامی لک های صورت را می‌پوشاند.

بیشتر بدانید: آموزش ترفندهای آرایش پلک افتاده همراه با عکس.

مدل آرایش و میکاپ مات ( Matte Makeup )

محبوبترین و شیک ترین نوع آرایش؛ میکاپ مات (Matte Makeup) است. بانوان عزیز برای یک روز عادی و یا برای یک مکان خاص دراماتیک از این سبک بهره میگیرند. آرایش مات به شما این امکان را میدهد تا با به کارگیری رنگ های تند، بدون از بین بردن ظاهر طبیعی چهره تان، ایده آل شوید.

مدلی از شیک ترین میکاپ صورت مات یا ساده
مدل و سبک آرایش مات ظریف و جسورانه است.

این سبک از جدیدترین انواع سبک و مدل آرایش و میکاپ، در عین حال که جسورانه و ظریف است، برای هر نوع آب و هوایی اعم از سرد و گرم عالی خواهد بود. همچنین مدل آرایش مات، مناسب برای انواع مناسبت ها است که به پوست اجازه تنفس میدهد و پررنگ به نظر میرسد. آرایش مات؛ سبکی خاص از میکاپ است که در طیف گسترده ای از رنگ ها وجود دارد که به دختران اجازه میدهد تا ظاهری خیره کننده داشته باشند.

مدل میکاپ و آرایش مات جدید
مدل آرایش و میکاپ مات مناسب تمامی پوست ها است.

زیباتر شوید: ترفندهای آرایش چشم درشت و برجسته! با تکنیک های خاص میکاپ چشم درشت آشنا هستید؟.

سبک آرایش مینرال ( mineral makeup )

به طور کلی، لوازم آرایشی و زیبایی میتوانند به دلیل استفاده از مواد شیمیایی، به پوست حساس آسیب برسانند. سبک آرایش مینرال (mineral makeup)؛ به کمک می آید تا با به کارگیری مواد معدنی که اغلب توسط متخصصین پوست توصیه میشوند، موجب بهبود و درمان پوست باشند. با محبوبیت روز افزون آرایش معدنی، گزینه ها و امکانات آن به اندازه انواع مدل های آرایش است.

این سبک از انواع مدل میکاپ و آرایش؛ در عین زیباسازی ظاهر، هیچ گونه آسیبی به صورت نمیرساند.

مدلی از سبک میکاپ صورت با لوازم مینرال
با آرایش مینرال هیچ آسیبی به پوست خود نمی رسانید.

مدل میکاپ درخشان یا براق ( Shimmer Makeup )

مدل میکاپ درخشان یا براق (Shimmer Makeup)؛ تکنیک هایی از آرایش که در آن از اقلام براق برای درخشندگی پوست خانم ها و عروس استفاده میشود. سبک میکاپ درخشان یا براق، شامل سایه های متالیک و پر زرق و برق برای چشم است. تکنیک های آرایش شیمر یا درخشان را میتوان در کلیه بخش های صورت، گردن، مو و شانه ها اعمال نمود.
آرایش براق میتواند یک ظاهر کاملا ساده را پرفکت و خیره کننده سازد. این سبک برای رویدادهای خاص و عروسی عالی است.

مدلی از سبک آرایش چشم براق
این سبک آرایش صورت بیشتر مناسب عروس و مجالس مهم و خاص است.

تمرکز اصلی این مدل از انواع مدل آرایش، بر روی چشم ها است. مدل آرایش اسموکی (Smokey Makeup) با چشم های تیره و لب های پررنگ، ظاهری جسور و جذاب برای شما ایجاد خواهد کرد. سایه های مشکی و خاکستری به دلیل ساخت یک ظاهر دودی تیره و سایه های قهوه ای برای درست کردن چشمان دودی استفاده میشوند.

بیشتر بدانید: آرایش اسموکی یا دودی (Smokey makeup) چیست؟ آموزش میکاپ دودی یا اسموکی، ترفند ها و لوازم مورد نیاز.

مدل آرایش ومیکاپ صورت به سبک اسموکی
در آرایش اسموکی تمرکز بر روی آرایش چشم است.

مژه های مصنوعی، سورمه و خط چشم، اقلام ضروری چشم ها در این سبک هستند. با توجه به مناسبت، آرایشگر میتواند لب ها را بدون رنگ بگذارد تا چشم ها برجسته تر شوند و یا آنها را پررنگ کند. مدل آرایش اسموکی، همه چیز درباره زنان امروزی است بدون اینکه خیلی مدرن باشد. از این سبک آرایش برای عروس ها نیز بهره میگیرند.

مدل آرایش و میکاپ اسموکی
جدیدترین مدل آرایش اسموکی با سایه سیاه

زیباتر شوید: انواع سبک و مدل میکاپ عروس! شیکترین مدل آرایش عروس را آموزش ببینید.

کدامیک از انواع سبک و مدل آرایش و میکاپ را استفاده کنیم؟!

بانوان عزیز در سرتاسر جهان به دلیل داشتن تمایل غریزی به سمت زیبایی ممکن است از لوازم آرایشی متعددی بهره مند شوند. از این رو مشاهده میکنید که اخیرا، انواع مدل ها و سبک های میکاپ فراگیر شده است. ما در این مطلب هر آن چه که نیاز بود درباره مدل ها و سبک های آرایش دنیا گفتیم. 15 مورد از سبک های جهان از جمله میکاپ هندی، عربی، شرقی، مینیمال، نچرال، آرایش شب و غیره که همگی بخش کوچکی از زیبایی را در جهان تشکیل داده اند.

اینکه شما از کدام یک انواع سبک و مدل آرایش و میکاپ استفاده کنید به شدت به سلیقه شما، قومیت و فرهنگ شما، مکان جغرافیای شما و آداب و رسومتان ربط دارد. شما کدام یک از این مدل های میکاپ و آرایش را میپسندید؟

بیشتر بدانید: شیکترین جدیدترین مدل موی کوتاه زنانه!.

جدیدترین انواع سبک و مدل آرایش و میکاپ

اگر به دنبال جذاب‌تر و زیباتر کردن خود هستید فراموش نکنید که قبل از آموزش انواع مدل آرایش باید سبک و مدل میکاپ خود را بر اساس فرم صورت، فرم بدن و حتی انواع استایل خود انتخاب کنید که شرح تمام آنها را در مجله زیبایی و آرایشی وقت مد، آموزش خواهید دید.

مدل میکاپ کلاسیک (Classic makeup)

یکی دیگر از انواع مدل های آرایشی که معمولا از مد نمی‌افتد و در تمام دنیا طرفدار دارد، سبک کلاسیک (classic makeup) است. زمانی که به آرایش کلاسیک فکر میکنیم، به یاد خط چشم بالدار، لب های قرمز پررنگ و چشم های دودی تیره می افتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *